Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Закон про держзакупівлі стане жорсткішим

Згідно мови Петра Порошенка, яку він виголосив 11 квітня 2018 року, планується, що закон про держзакупівлі стане більш жорстким найближчим часом.
За словами Президента України стало зрозумілим, що планується зменшити пороги для обов'язкових закупівель через систему Прозорро з 200 тис. грн., до 50 тис. грн. (для товарів та послуг) і з 1,5 млн. грн. до 200 тис. грн. для робіт.
«Сьогодні закон про державні закупівлі дозволяє замовникам безкарно дробити контракти до 199,99 тис. грн, що вже дозволяє не проводити публічні торги в конкурентній електронній системі. Нововведення в кілька разів збільшать кількість конкурентних процедур, які будуть відбуватися за спрощеним процесом»- поділився своєю думкою Олег Падалка, директор АБЕМ.
«На жаль, зараз закон України про держзакупівлі дозволяє недобросовісним замовникам проводити псевдо прозорі допорогові торги, оскільки в ньому немає чітких норм щодо відповідальності та правил оскарження дій замовників», - розповів Ігор Рибальченко, заступник директора майданчики Українській універсальній біржі tender.uub.com. ua.
Передбачається, що вдосконалений закон зробить держзакупівлі ще більш прозорими, врегулювавши права і відповідальність сторін, а також значно спростивши спостереження за процесом і виявлення порушень вже на початкових стадіях. Платформа Прозорро вже заощадила десятки мільйонів бюджетних коштів. Тепер в ній буде запущена система ризик-індикаторів: при спробах обходу системи органів контролю отримають відповідний сигнал із зазначенням учасника-порушника.
Варто додати, що в своєму інтерв'ю гарант конституції заявив, що вже практично готові та скоро потраплять до парламенту зміни, які й приведуть в норму закон про держзакупівлі. Україна вже має саму прогресивну систему закупівель, але ще є що розвивати й до чого прагнути, щоб забрати у чиновників «сірі» важелі та максимально очистити цю сферу від корупційної складової.
Для довідки: з 1 квітня 2016 року в Україні регулює держзакупівлі Закон України «Про державні закупівлі», який став головною складовою однієї з найдієвіших реформ в нашій країні.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__