Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Як провести тендер?

З 2016 року державні структури дізналися, як провести тендер на покупку товарів, послуг або робіт через систему електронних торгів ProZorro. В такому аукціоні перемагає учасник, який запропонував найбільш вигідні умови по контракту, в тому числі найменшу ціну. Для приватних фірм це спосіб отримувати довгострокові і стабільні замовлення на значні суми, не витрачаючи рекламні бюджети. Але для перемоги в тендері треба дотримати правила участі і надати пакет документів в обумовлені терміни.

Як проводиться тендер в Прозорро?

На першому етапі замовник оголошує про початок аукціону на держзакупівлю. Дані з'являються на майданчиках, акредитованих в системі ProZorro. У супровідних відомостях до них містяться умови участі в тендері і перелік документів, які надають потенційні виконавці.
Замовник вказує:
  • вимоги до товарів/робіт/послуг (технічні параметри, якість, кількість, точний перелік позицій і інше);
  • допустимий кваліфікаційний рівень виконавця;
  • методи і критерії оцінки пропозицій.
Якщо до закінчення терміну, відведеного на подачу пропозицій, залишилося більше 10 днів, учасники уточнюють у замовника будь-яку інформацію, що стосується змісту документів. Відповідь дається протягом 3 днів. В ході обговорення можлива зміна деяких умов держзакупівлі з продовженням періоду подачі пропозицій на 7 днів і більше.
У момент проведення аукціону електронна система в автоматичному режимі сортує пропозиції щодо зменшення ціни. Вони розкриваються в момент оголошення торгів, які організовуються в 3 етапи. Учасники отримують можливість в заздалегідь установленому порядку знизити ціну. Обмежень немає, але крок зменшення повинен перевищувати мінімальний крок поточного аукціону. Кожен новий раунд починається з останньої ціни попереднього. Потенційні виконавці стежать за тим, як проводиться тендер і як діють конкуренти, щоб коригувати власну стратегію.

Що робити після того, як проведено тендер?

Після завершального етапу ставок система відкриває публічний доступ до пропозицій для всіх учасників. На підставі порівняння ціни, умов надання предмета держзакупівлі і документів про кваліфікацію виконавця приймається рішення про вибір переможця торгів.
За підсумками аукціону на електронному майданчику ProZorro публікується офіційна заява замовника про укладення договору. Всі учасники мають змогу отримати інформацію про результати тендеру і дані для аналізу конкурентних переваг переможця. Якщо хтось із виконавців вважає, що система не змогла провести тендер без порушень чинного законодавства, вони мають можливість направити відповідну скаргу до уповноваженого комітету.
Сформувати виграшну стратегію і гідно представити свою пропозицію допоможуть корисні статті, інструкції та відео матеріали, розміщені в інформаційному розділі сайту tender.uub.com.ua - «Українська універсальна біржа». Це акредитований портал, з яким можна працювати з будь-якої точки світу. Для професійної консультації зв'яжіться з фахівцями служби підтримки.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__