Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Як працювати в Прозорро?

Система електронних закупівель є новою для України, тому цілком закономірно виникають питання: що таке Прозоро, як працювати з ним, в чому полягає відмінність від старих паперових державних тендерів.

Як працює Прозорро

Торги проходять в режимі онлайн. Оголошення про закупівлю розміщується державним замовником і містить такий перелік:
  • Предмет закупівлі (назва);
  • Ціна;
  • Вимоги;
Підприємець дізнається про початок торгів безпосередньо на сайті, або з інформаційної розсилки на мобільний телефон чи e-mail. В тому разі, якщо оголошення зацікавило, потрібно увійти в особистий кабінет та подати свою пропозицію. Після закінчення аукціону система розкриває ціни, залишаючи заявників анонімними. Що таке програма ProZorro і як з нею працювати, зрозуміти достатньо легко, оскільки це зворотній аукціон. Тобто, аукціон на пониження ціни - редукціон.
Аукціон відбувається в 3 кроки. Кожен з учасників в процесі аукціону може знизити свою початкову пропозицію. Система визначає учасника, який пропонує найнижчу ціну і відкриває інформацію по усім учасникам після завершення торгів. Підприємець, чия пропозиція була визначена найнижчою, має пройти кваліфікацію і підтвердити документально, що його товар або роботи чи послуги відповідають вимогам, які висунув замовник в тендерній документації.
Визначення найнижчої пропозиції відбувається за умовами, які замовник позначив в оголошенні про проведення аукціону: мінімальний крок пониження ціни, спосіб визначення мінімального кроку – це може бути процентний відсоток, грошові одиниці або математична формула.

Шлях до перемоги: як працювати в системі ProZorro і вигравати

Насамперед, потрібно переконатися, що ви зайшли в систему не як спостерігач, а як учасник. Ваш рядок повинен називатися «Ви», рядки ваших конкурентів – «Учасник 1», «Учасник 2», і т.д. Якщо якимось чином ви не опинились серед учасників того аукціону, в якому розраховуєте прийняти участь, негайно зателефонуйте до служби підтримки.
На час проведення торгів намагайтеся знаходитися в такому місці, де є стабільний доступ до мережі Інтернет.
Гравці, які розуміють, як користуватися системою Прозорро, знають: програма побудована таким чином, що учасник з найнижчою ставкою має змогу зробити останню пропозицію в раунді. Він може коригувати свою ставку в залежності від ставок конкурентів. Не варто залишати аукціон, якщо ваша пропозиція не є найнижчою з запропонованих. Цілком можливо, що замовник може відхилити пропозицію, яка не відповідає його вимогам та перейти до розгляду наступної за ціною пропозиції.
Підставою для відхилення пропозиції є
  • Невідповідність кваліфікаційним умовам або не надання забезпечення тендерної пропозиції, якщо це вимагалось замовником – для учасника;
  • Відмова від підписання договору про закупівлю, не надання документів щодо відсутності підстав, зазначених в статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», або наявність таких підстав, як невідповідність пропозиції тендерним умовам – для переможця.
Інформація для замовників: як користуватися Прозорро
Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року за номером 922-VIII, реєстрація та робота в системі для державних замовників є безкоштовною. Використання державними установами ProZorro не потребує від них витрат, а навпаки – дозволяє значно економити на закупівлях, оскільки учасники торгів зацікавлені запропонувати найнижчу ціну.
Інформацію про оголошення торгів буде автоматично продубльовано на всіх електронних майданчиках, підключених до ЦБД, замовникам достатньо вибрати той, який для них виглядає найзручнішим.
Розклад безкоштовних курсів та вебінарів про те, як користуватись системою Прозорро, розміщені на http://webinar.uub.com.ua/ а також на нашому каналі YouTube.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__