Електронні торги і тендери: що це таке?

Тендери - це торги, під час яких підрядники в рівній конкурентній боротьбі озвучують пропозиції на поставку товарів або надання послуг.
Учасники не знають про умови, які виставляють конкуренти, що відрізняє тендер від аукціону. Контракт підписується з підрядником, який запропонував найбільш вигідну ставку. Торги можуть бути відкритими й закритими, проходити в кілька етапів. З 2016 року державні тендери проводяться в системі електронних закупівель «Прозоро». Її розробкою займалася антикорупційна організація Transparency International, авторські права передані народу України.

Переваги електронних торгів

В системі «Прозоро» можуть здійснюватися торги, аукціони і тендери від державних компаній на будь-яку суму. Закупівлі поділяються на допорогові та надпорогові, в їх організації є деякі відмінності. Алгоритм процедури промыркований до дрібниць та гарантує рівні умови для всіх учасників, повну прозорість. Результати всіх торгів відкриті для громадськості, крім кількох, обумовлених в законі, випадків.
Електронні торги і тендери доступні як для малих фірм, так і для великих корпорацій. Щоб взяти в них участь, потрібно пройти обов'язкову реєстрацію та подати свою пропозицію. Оскільки система автоматично вибирає переможця, отримати замовлення може навіть компанія, яка не має рекомендацій від впливових представників ринку. Онлайн-аукціони є поширеною практикою організації закупівель в країнах Європейського союзу, оскільки повністю виключають корупційну складову.

Електронний цифровий підпис накладено.
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__