Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Електронні торги і тендери - що потрібно знати новачкам?

Торги, аукціони, тендери на закупівлю товарів і надання послуг - це конкурси, де на правах рівної конкуренції змагаються всі бажаючі виконавці. Вони подають свої пропозиції, серед яких обирається одне, що максимально відповідає умовам, встановленим замовником. Заявки від підрядників розміщуються анонімно, тобто учасники аж до фінального етапу торгів не знають про вартість, запропоновану конкурентами. Контракт укладається з компанією, яка виставила найнижчу ставку.
З 2016 року тендери на державні закупівлі проводяться через електронну систему ProZorro. Це спеціальний майданчик, розробкою якого займалася антикорупційна організація Transparency International. На даний момент авторські права знаходяться у володінні народу України. Через сервіс здійснюються всі відкриті і закриті торги на держзамовлення. Переможець обирається автоматично за критерієм найвигіднішої пропозиції, що виключає корупційний фактор.

Головні нюанси електронних тендерів і торгів

Через систему ProZorro держустанови можуть закуповувати товари, послуги та роботи на будь-яку суму. За вартістю держзамовлення поділяються на допорогові та надпорогові. У першому випадку це угоди до 200 тисяч грн. на товари/послуги і до 1,5 млн. грн. на роботи, а в другому - все, що понад цієї суми. Обидва типи закупівель мають свої організаційні особливості і регулюються різними нормами закону.
Торги, тендери проводяться за продуманим алгоритмом, що гарантує прозорість процедури та рівні умови для учасників. Після завершення аукціону його результати стають загальнодоступними, крім деяких обмежень, обумовлених законом. Подавати пропозиції можуть всі представники приватного бізнесу: не тільки великі корпорації, а й малі фірми.
Для доступу до тендеру необхідно зареєструватися в системі через спеціальні електронні майданчики і пройти ідентифікацію. Вибір переможця здійснюється в автоматичному режимі, тому є неупередженим. Таким чином, отримати вигідне замовлення може навіть невелика компанія, яка ще не встигла заробити хорошу репутацію і рекомендації від впливових гравців ринку.

Переваги участі в електронних торгах і тендерах

Контракти на держзакупівлі відкривають масу перспектив перед представниками українського бізнесу. Це можливість отримати досвід співпраці з державними структурами і засоби на розвиток підприємства, а також підвищити авторитетність фірми в очах діючих і потенційних клієнтів.
Для успішної роботи в системі ProZorro потрібно вибрати надійного партнера. «Українська універсальна біржа» є сертифікованим порталом, за допомогою якого користувачі можуть:
  • отримувати актуальну інформацію про нові та поточні тендери;
  • вивчати корисні матеріали, аналітичні статті та відеоінструкції для продуктивної роботи з сервісом державних торгів;
  • подавати пропозиції, робити ставки і відстежувати аукціони;
  • консультуватися з досвідченими фахівцями служби підтримки;
  • оформляти банківські гарантії на тендери (страхування для організаторів: якщо оголошений переможець не виконує свої зобов'язання, сума закупівлі повертається замовнику банком).
Сайт tender.uub.com.ua працює на підставі акредитації четвертого рівня і підключений до центральної бази даних системи ProZorro. Тут публікуються всі електронні торги, тендери, тому для пошуку оптимальних аукціонів варто підписатися на розсилку.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__