Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Сайт держзакупівель: веб-портал ДП Прозорро або електронний майданчик?

Сайт держзакупівель - що ж це? З набранням чинності Закону України «Про державні закупівлі» в електронних закупівлях взяло участь понад 120 тисяч постачальників. Торги стали доступнішими профільним підприємствам, які можуть запропонувати свій товар чи послуги відповідно до вимог замовника.
З моменту запуску офіційного порталу держзакупівель Прозорро заощаджені мільйони бюджетних коштів завдяки забезпеченню більшої прозорості процедури. Інформація про держзакупівлі і умови торгів на порталі державних закупівель Prozorro знаходиться у відкритому доступі. Кожен бажаючий, зареєструвавшись на авторизованому в системі Prozorro електронному майданчику, наприклад, tender.uub.com.ua, і подавши заявку, може взяти участь в аукціоні за умови схвалення заявки конкурсною комісією. Причому діяльність як замовників, так і постачальників перевіряється системою на предмет порушень. Дані про тендери тепер зберігаються на єдиному сервері, де кожен бажаючий може з ними ознайомитися, упевнитися в чесності і відкритості процесу, а також його відповідність вимогам системи. А значить, тепер нарешті можна говорити про справжню конкуренцію серед постачальників.
На подив, часто під час спілкування з ними розумієш, що, незважаючи на навіть багаторазову участь у торгах, вони ще не усвідомлюють структури системи Прозорро, як центральної бази даних, завдяки якій відбуваються електронні держзакупівлі. Сайт Прозорро за своєю суттю не є електронним майданчиком, через нього не можна ні опублікувати закупівлю Замовнику, ні прийняти в ній участь Постачальнику. Все це можна зробити тільки через електронні торгові майданчики, які пройшли відповідне тестування і підключені до ЦБД (центральної бази даних).
Сайт Прозорро - це портал держзакупівель, на якому всього лише розміщена практично вся інформація про державні тендери України: публікації оголошених тендерів, списки операторів майданчиків, база нормативної документації для замовників, постачальників й електронних майданчиків, а також інша цікава інформація про держзакупівлі. Офіційний сайт системи Прозорро має наступну url-адресу: prozorro.gov.ua. Адмініструванням сайту prozorro.gov.ua, як і центральної бази даних, Мінекономрозвитку уповноважив займатися державне підприємство.
Але, з іншого боку, можна також стверджувати, що сайт tender.uub.com.ua або сайт будь-якого іншого майданчика являє собою вебпортал держзакупівель, оскільки на ньому розміщені абсолютно всі державні тендера і, більш того, на цьому сайті можна подати заявку на участь або опублікувати сам тендер. Крім того, всю інформацію про цікаві аукціони можна дізнатися через портал держзакупівель: головна сторінка сайту tender.uub.com.ua надає можливості для пошуку діючих та архівних закупівель. Для спрощення пошуку можна застосовувати фільтри: по регіону, даті, замовнику, бюджету та інших факторів. Таким чином, електронний майданчик для проведення торгів надає користувачам дані ідентичні тим, що і державний портал закупівель, однак має дещо інший функціонал, розрахований не тільки на інформування постачальників, але й на участь у тендерах.
 
Основні завдання сайтів з тендерами:
  • забезпечення взаємодії покупця і продавця в рамках торговельного майданчика;
  • надання користувачам можливості здійснювати операції в режимі онлайн незалежно від місця і часу, не залишаючи дому чи офісу
  • створення прозорих конкурентних умов для проведення електронних торгів.
Виходячи з цього, дуже неправильним є вираз деяких постачальників: «я беру участь в тендерах через сайт держ. закупівель Prozorro ». Така сама ситуація і з замовниками, які нерідко думають, що вони працюють безпосередньо з сайтом Прозорро, забуваючи назву конкретного торгового майданчика, на якому вони пройшли реєстрацію та ідентифікацію. При цьому саме офіційний сайт держзакупівель, авторизований в системі Prozorro, визначає зручність вашої участі в торгах, своєчасність доступу до актуальної корисної інформації. Крім можливості участі в аукціонах, сайт про держзакупівлі tender.uub.com.ua надає користувачам аналітичні матеріали, поради та рекомендації, які сприятимуть найефективнішому участі в тендерах.
Таким чином, єдиний портал держзакупівель Прозорро являє собою велику базу даних, працювати з якою безпосередньо на сайті prozorro.gov.ua не можна - необхідно посередництво спеціально призначених для цього електронних бірж, які надають можливість реєстрації і ідентифікації користувачів і реалізують доступ до торгів. Веб-портал державних закупівель дозволяє ознайомитися з повною інформацією про всі державні закупівлі, однак, щоб взяти участь в торгах, потрібно зареєструватися на порталах-партнерах системи Прозорро. При цьому як tender.uub.com.ua, так і будь-який інший сайт з держзакупівель, пропонують користувачам ідентичні умови участі в торгах. І все ж можна сказати, що участь в тендерах на держзакупівлях через портал tender.uub.com.ua має свої переваги.
Якщо ж говорити в цілому, то будь-яка електронна майданчик, підключена до центральної бази Prozorro - це і є повноцінний сайт госузакупок України, який володіє всім функціоналом для пошуку тендера і участі в ньому.

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__