Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Майданчики Prozorro

Майданчики для здійснення процедури закупівлі

З 1 вересня 2016 року всі державні замовники та органи самоврядування зобов’язані здійснювати закупівлі лише через систему Прозоро, використовуючи майданчики, які отримали відповідну акредитацію.
Електронний портал Prozorro був створений під час реформування системи державних закупівель. Мета проекту – забезпечити прозорість проведення торгів, зменшити вплив корупційної складової та створити рівні умови для всіх потенційних учасників. На сьогодні система Прозоро дає можливість створювати, розміщувати, публікувати тендери онлайн, здійснювати зручний обмін інформацією та документами між учасниками. А головне, система повністю доступна для аналізу та громадського контролю.
Здійснювати закупівлі безпосередньо через веб-сайт Prozorro неможливо, адже робота в системі електронних закупівель відбувається лише через спеціальні акредитовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України електронні торгові майданчики. На кожному з таких порталів можна ознайомитися з усіма державними закупівлями, взяти участь у торгах, запропонувати свої товари та послуги державі або бізнесу і скористатися всіма супутніми сервісами.
Який майданчик вибрати в Прозоро, вирішує сам користувач, спираючись на потреби своєї установи та зручність інтерфейсу веб-сайту конкретного сервісу. Відрізняються вони несуттєво і функціонують приблизно однаково, постачаючи стандартні послуги для забезпечення процедури проведення конкурсу постачальників згідно з вимогами законодавства. Щоб подати заявку на участь у тендері, користувачу необхідно лише зареєструватись на сайті – як правило, це не забирає багато часу. Реєстрація на акредитованих Прозоро порталах для проведення торгів безкоштовна. Незалежно від того, на якому з сайтів розміщено тендер, оголошення про закупівлю опублікують всі електронні майданчики системи Prozorro, отже, його побачать та зможуть подати свої пропозиції всі потенційні учасники, навіть якщо вони зареєстровані на інших ресурсах. Таким чином, система забезпечує інформування максимальної кількості потенційних учасників торгів, і чим більше конкуренція пропозицій, тим вигідніші умови оформлення угоди може отримати державний замовник як організатор тендера. Лише у 2017 році завдяки системі Prozorro було заощаджено понад 27 млрд. бюджетних коштів, і наразі цей показник має тенденцію до зростання.

Обов’язки операторів авторизованих майданчиків

Оператор має бути зареєстрованим відповідно до порядку, встановленого Законом «Про Публічні закупівлі» №922-VIII від 25.01.15 року. Згідно із Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» № 755-IV від 15.05.2003 р., в Єдиному державному реєстрі має бути інформація про кінцевого бенефіціанта оператора. При цьому оператор не повинен перебувати в стані ліквідації чи в процесі визнання банкрутом та не може надавати користувачам послуги, які не відповідають рівню його акредитації.
Основний обов’язок оператора електронного майданчика – забезпечення можливості проведення процедур закупівель, передбачених законодавством. У випадку зміни чинного законодавства в сфері публічних закупівель оператор повинен протягом місяця після набрання чинності таким нормативно-правовим актом змінити функціональні характеристики авторизованого майданчика згідно з новими вимогами. Оператор також відповідає за стягнення з користувачів оплати за подання тендерних пропозицій. Але оплачується лише реальна участь у торгах, тому в разі скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оплата користувачеві повертається. Реєструючись для участі у тендерах на одному з сайтів, що входять до переліку акредитованих у системі Прозоро, користувач укладає угоду з оператором, в якій детально прописуються всі обов’язки та права оператора та користувача.

Прозоро: офіційний сайт і акредитовані майданчики

З повним переліком всіх акредитованих у системі Прозоро майданчиків, що здійснюють електронні закупівлі, можна ознайомитись на офіційному веб-порталі в розділах:
  • як почати роботу Замовникам https://prozorro.gov.ua/ua/pochaty-robotu-zamovnyku/
  • як почати роботу Постачальникам https://prozorro.gov.ua/ua/pochaty-robotu-postachalnyku/
Також у цих розділах є інструкції, які полегшать вам початок роботи (не кажучи вже про те, що довідкові розділи та відео з поясненнями є і на торговельних інтернет-порталах системи).
Замовники розміщують інформацію та документи на вибраному акредитованому сайті. Постачальник подає тендерну пропозицію.
Для ведення діяльності та участі у закупівлях потенційний учасник має зареєструватися на одному або кількох акредитованих сайтах, а також укласти з ними угоди. Слід пам’ятати, що сама система Прозоро не відповідає за реєстрацію учасників – замовників та постачальників, а забезпечує роботу бази даних та процедури торгів. Уся діяльність учасників буде однаково відображатися на єдиному порталі ProZorro.
Щоб перейти безпосередньо на торговий майданчик з офіційного сайту Прозоро, достатньо натиснути на логотип, який вас зацікавив. У законі «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року не вказано жодних обмежень щодо кількості майданчиків, на яких може зареєструватись одна особа чи компанія. Якщо є таке бажання, можна зареєструватися на всіх. Навряд чи буде зручно працювати на всіх ресурсах одразу, але розібратися та вибрати найзручніший для себе такий крок допоможе. Остаточно визначитися з вибором порталу замовникові допоможуть тестові закупівлі – активується режим «Навчання», де можна тренуватися оголошувати тендери.
Можна проводити закупівлі з різних ресурсів, але майте на увазі: одна й та сама закупівля має бути розпочата і завершена на одному й тому ж порталі.
Усі електронні тендерні майданчики зобов’язані надавати своїм користувачам:
  1. вільний доступ до інформації про закупівлі;
  2. можливість проведення всіх дій, необхідних для процедури закупівлі;
  3. рівний та недискримінаційний доступ до участі в аукціонах (для Постачальників).
До безоплатних послуг, які надаються замовникам інтернет-порталами системи Прозоро, також входять:
  1. оприлюднення оголошень та інших відомостей про проведення закупівель;
  2. встановлення термінів, у які можуть надходити запити щодо додаткової інформації;
  3. надання відповіді на такі запити;
  4. встановлення строків надходження пропозицій від постачальників;
  5. проведення торгів онлайн;
  6. оприлюднення результатів аукціону та інформації про укладання угод.

Акредитація в Prozorro: майданчики для допорогових і надпорогових закупівель

Торгові майданчики Прозоро розділені на чотири рівні акредитації. Всі дані про це розміщується на prozorro.gov.ua. Перед тим, як реєструватися та починати працювати, необхідно перевірити інформацію про портал та вирішити, чи відповідає він вашим цілям.
Тендерні майданчики мають право надавати свої послуги замовникам або постачальникам залежно від рівня акредитації. Майданчики Прозоро з І та ІІІ рівнями акредитації працюють виключно з замовниками, ІІ та ІV рівні надають право працювати тільки з постачальниками.
Майданчики Прозоро І та ІІ рівнів акредитації мають дозвіл проводити тільки допорогові електронні закупівлі, тобто ті, очікувана вартість на яких не перевищує 200 тисяч гривень для товарів та 1,5 мільйона гривень для робіт чи послуг. Для замовників, що діють в окремих сферах господарювання, ці обмеження трохи інші: до 1 млн. грн. для товарів та до 5 млн. грн. для робіт чи послуг.
Понадпорогові державні закупівлі в Прозоро проводять електронні майданчики для тендерів, що мають ІІІ та ІV рівні акредитації. Очікувана вартість таких закупівель перевищує поріг 200 тисяч гривень для закупівлі товарів та 1,5 мільйона гривень для закупівлі робіт або послуг. Таким чином на цих сайтах можна оголошувати закупівлі на будь-які суми.
  Замовник Постачальник
Допорогові закупівлі Перший рівень акредитації Другий рівень акредитації
Понадпорогові Третій рівень акредитації Четвертий рівень акредитації
У разі проведення державним замовником понадпорогових закупівель інтернет-портал із III рівнем акредитації додатково має забезпечити перевірку відповідності всіх учасників аукціону кваліфікаційним критеріям.
Отже, залежно від рівня акредитації електронні майданчики Prozorro можна розділити на:
 
  • допорогові та понадпорогові;
  • для Замовників та для Постачальників.
Щодня державні замовники розміщують у системі Prozorro тисячі тендерів. Звісно, розбиратися у тонкощах та реєструватися на кількох сайтах задля проведення торгів на різні суми не дуже зручно. Набагато краще, коли є можливість не відволікатися на можливі обмеження. Тому найдоцільніше відразу зупинити свій вибір на тих майданчиках у системі Prozorro, які отримали всі рівні акредитації, а тому мають право проведення торгів на будь-які суми як для замовників, так і для постачальників. І, звісно, варто звертати увагу на зручність та інтуїтивну зрозумілість інтерфейсу. Наприклад, вибрати електронний майданчик Української універсальної біржі tender.uub.com.ua.
Наш портал має I, II , III та IV рівні акредитації, тобто може працювати з будь-якими користувачами – і замовниками, і постачальниками – та надає можливість проводити як допорогові, так і надпорогові процедури закупівель. Крім того, дуже зручна карта сайту та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс не дадуть заплутатись навіть новачкам.
Українська універсальна біржа працює з 1997 року, і весь досвід, отриманий під час співпраці з державними та приватними організаціями, ми наразі використовуємо для забезпечення зручності та відповідності потребам користувачів порталу tender.uub.com.ua. З 2016 року ми співпрацюємо з Прозоро і є одним із найавторитетніших сайтів для проведення торгів у цій системі.
Спеціалісти Української універсальної біржі у сфері IT-технологій щоденно вдосконалюють майданчик та гарантують безпеку системи. А досвідчені фахівці готові відповісти на всі запитання, які можуть виникнути в учасника аукціону, та навчити постачальників ефективно працювати з системою.
Вдалих Вам торгів!

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__