Значення електронних тендерних закупівель в економіці розвинених країн.

Про тендерні закупівлі сьогодні рідко хто не чув, починаючи від школяра і закінчуючи пенсіонером. Це один з найважливіших процесів кожної країни, регіону, міста і також приватних підприємств.
Пропонуємо пройтися по деяким їх особливостям.

Огляд електронних тендерних закупівель.

У світі все частіше стали використовувати електронні тендерні закупівлі - Україна, Росія, Грузія, країни Євросоюзу та інші, в яких можна брати участь дистанційно з будь-якої точки земної кулі, використовуючи мережу Інтернет, електронний цифровий підпис і т.п. Ці закупівлі мають перевагу в оперативності, прозорості, а також оптимізують витрати відділу закупівель.
Закупівлі, тендери - це не рівнозначні поняття. Закупівлі - це процес самого укладення контракту, оплати за нього і поставки товару або виконання робіт. Тендери - це процес визначення постачальника або виконавця робіт, який може включати публікацію, електронні торги, кваліфікацію учасників і визначення переможця / постачальника.

Електронні тендерні закупівлі в державному секторі економіки.

У державних установах тендер на закупівлю проводиться відповідно до вимог чинного законодавства, дотримуючись визначених термінів та умов. У комерційних організаціях відділ закупівель керується суто внутрішніми положеннями та правилами підприємства.
Тендерні закупівлі в Україні в державних установах з 2016 року проводяться в електронній формі в системі Prozoro. Адміністратором позначеної системи є однойменне державне підприємство, яке знаходиться у відомстві Міністерства економічного розвитку України.
Державна аудиторська служба та Антимонопольний кабінет України уповноважені розглядати тендери і закупівлі на правильність їх проведення, в тому числі, на предмет дотримання норм конкурентного законодавства.
За статистикою, закупівлі і тендери є однією з найпопулярніших тем в антикорупційних розслідуваннях в Укрaїні.

Електронний цифровий підпис накладено.
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__