Напишіть нам!
Напишіть нам!
+ 38 (044) 221-22-02
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
Пн-Пт: 8.00-20.00
Сб: 8.30-17.30
Нд: 10.00-16.00
гаряча лінія
акредитований майданчик

Економічні досягнення системи державних закупівель Prozorro в Україні

Бездіяльність у сфері стратегічних державних планувань, не обов’язковість оприлюднення інформації про торги, дискримінаційні умови для учасників та тривалі строки проведення закупок - всі ці та багато інших причин призвели до ще більшого росту корупційних та «таємничих» схем в держзакупівлях нашої країни.
Застаріла система регулювання державних закупівель протягом багатьох років потребувала самостійного механізму для подолання болючих проблем та недоліків системи, а також ефективності використання фінансів, механізму, який би сприяв усуненню цих негативних явищ в секторі державних закупівель в Україні.
Особливим кроком в цьому було підписання закону про держзакупівлі ЗУ «Про публічні закупівлі» в абсолютно новій редакції, що відповідає сучасному стану суспільства.
Таким чином, більше року державні організації закуповують через електронну систему Prozorro, деякі з них чудово розібрались з нововведеннями і зітхнули з полегшенням, але деякі працюють й досі по своїм старим та звиклим схемам, намагаючись «обдурити» суспільство та державу в обличчі системи Прозорро, а деякі взагалі нахабно ігнорують її, маскуючи реальний бюджет та викладаючи «Звіт про укладені договори» з домовленим постачальником, а дехто дає можливість конкурувати та на практиці показує, що кошти зекономилися і реальна конкуренція існує. Всі їх правомірні або не правомірні дії кожен бажаючий може побачити і контролювати, а також спостерігати за витратами народних коштів через сайт prozorro.gov.ua.
Вся Україна і кожен особисто вивчав електронну систему державних закупівель товарів, робіт та послуг, вказував на її недоліки та переваги. Було внесено безліч пропозицій та дій для вдосконалення системи держзакупок. Хтось досі може вважати її не ефективною, але факти говорять самі за себе. Проект електронних публічних закупок Prozoro з часом довів свою ефективність та станом на сьогодні економія фінансових ресурсів країни складає 38,48 млрд. грн. В деяких містах та селах, завдяки державним закупкам, вперше за довгий час з’являються відремонтовані дороги, вуличне освітлення, капітальні ремонти будівель, благоустрій прилеглих територій та безліч іншого. Отже, у зв’язку з реалізацією системи онлайн закупок Prozorro, ми можемо бачити на які потреби виділяються бюджетні кошти та як замовники ними розпоряджаються.
Не дивно, що деякі постачальники досить скептично налаштовані по відношенню до співпраці з державою, адже вони раніше навіть не мріяли потрапити до списку учасників-переможців електронних тендерів. Зазвичай все вже давно було узгоджено і вирішено, але зараз з’явилися нові можливості для малого та середнього бізнесу.
Звісно, багато чого ще потрібно вдосконалювати, але перший крок до успіху тепер зроблено. Економія державного бюджету вже рахується мільярдами. І все це – державні закупівлі України.
Оскільки система відносно нова та потребує постійного підвищення ефективності, хотілось би запропонувати покращувати її разом.
Зареєструйтеся у системі Прозоро на майданчику tender.uub.com.ua прямо зараз!

Кваліфікований електронний підпис накладено.
Кваліфікований електронний підпис відсутній.
Необхідно накласти кваліфікований електронний підпис.
label__
value__
title__
message_time__
m_text__